Aktualne Mioty

Szukamy nowego domu dla MIYI

Miya to taki duży szczeniak, obecnie ma 10 miesięcy i szukamy dla niej nowego domu. Sunia jest bardzo towarzyska, uwielbia zabawy np. szarpakiem, piłeczką, co uwierzcie nie jest cechą charakterystyczną dla rasy, bo malamuty są za dumne, żeby się bawić, przecież. Sama obecność suni daje już dużo radości. Uwielbia kontakt z człowiekiem, chodzi za nami nawet do toalety, w kontaktach z innymi psami to swoista inicjatorka zabawach.  Zachęca nawet starsze psy od pląsów i biegania, chociaż na początku było jej ciężko przestawić się na kontakt z dużymi i mocnymi psami. Sunia na etapie dorastania miała kontakt głównie z mniejszymi psami, które z dobrym skutkiem terroryzowała. Miya jest mocnym psem z charakteru i czasem lubi pokazać pazurki, jak któryś pies za dużo sobie pozwala. Szybko uczy się też na co może sobie pozwolić w kontakcie z człowiekiem.

Zapytacie zatem dlaczego szukamy domu dla tak wspaniałego psa ? Dlaczego ktoś ją zwrócił do hodowli ?
Wychowanie psa, w dodatku malamuta jest bardzo dużym wyzwaniem, któremu ciężko jest sprostać, a co dopiero jak się rodzi dziecko. Właścicielka suni była w ciąży jak odbierała szczeniaka, mieliśmy obawy przed dawaniem szczeniaka, skoro wkrótce będzie dzieciątko i niestety nasze obawy się sprawdziły. Nie ma co tutaj obwiniać właściciela, czasami lepiej i dla człowieka i dla psa jest zmiana domu. Szczerze mówiąc właścicielka Miyi bardziej przeżywała rozstanie z sunią, ta z kolei błyskawicznie się zaadoptowała do nowych warunków.

Jakiego domu szukamy dla malamutki ?
Idealny właściciel to taki, który będzie miał dużo czasu dla psa, Miya uwielbia zabawy i spacery. Dobrze jakby był drugi aktywny pies w domu, bardziej preferowany samiec. Najlepiej dom z ogrodem, bo sunia uwielbia kopanie dziur oraz noszenie w pysku "czegoś" np. patyka. Preferowana osoba, która ma doświadczenie z rasą alaskan malamute lub rasami północy.

Sunia jest do oddania za darmo na warunkach adopcyjnych czyli:
- będzie wymagana wizyta przed i po adopcyjna,
- konieczna sterylizacja,
- kontakt z hodowca co najmniej raz na 6 miesięcy,
- mile widziana wpłata na fundację zajmującą się adopcją malamutów (choć nie jest to konieczny wymóg).

suka alaskan malamute

Osoby, które są zainteresowane adopcją Miyi, proszone są o wypełnienie krótkiej ankiety.


 

Planowany miot wiosna 2020

Miło nam poinformować, że planujemy kolejny miot w naszej hodowli. Szczeniaki zapewne przyjdą na świat w okolicach kwietnia/maja, a odbiór będzie początkiem wakacji.

Rodzicami zostaną:
Ojciec: "Ragnar" JUNGLE BEAR Inditarod, to piękny importowany z czeskiej hodowli malamut.
Badania: HD-A, ED 0/0, oczy czyste, Polineuropatia - wolny

Matka: "Lena" Sno Mals LIGHT OF HOPE, czyli córka naszej pierwszej malamutki Hope, sprawdzona i doświadczona matka, która przekazuje swoim szczeniętom wspaniałe charaktery.
Badania: HD-A, ED 0/0, oczy czyste, Polineuropatia - wolna

Osoby, które są zainteresowane szczeniakiem z naszej hodowli proszone są o wypełnienie ankiety.

zapowiedź miotu alaskan malamute